The dark trip/ Cesta do tmy

Milí prítomní,

dovoľte, aby som Vás privítala na našom dnešnom celomesačnom podujatí, ktoré je však mimoriadne a dúfam, že nie ojedinelé.

Dnes  k nám zavítalo OZ Metamorfozis z Bratislavy.  Uvidíme multimediálne divadeľné predstavenie s protidrogovou tematikou, pod názvom “Cesta do tmy” (The dark trip),  ktoré  je určené tak  pre tínedžerov  ako aj pre dospelých divákov

Autorom, scenáristom, režisérom a hercom v jednej osobe je Martin Žák a túto divadelnú inscenáciu vytvoril na základe svojho osobného príbehu, ktorý prežil v bratislavskej Petržalke.

Prestavenie je realizované s finančnou podporou ministerstva zdravotníctva SR v rámci účelovej dotácie na podporu protidrogových aktivít na rok 2017.

 

A začalo predstavenie…

 

Zážitky našich pacientov – účastníkov predstavenia:

„O včerajšom vystúpení, ktoré nás Všetkých oslovilo.

Keď si publikum posadalo pred plátno razom ožilo. Začalo prestavenie „The dark trip!, teda „Cesta do tmy“. Vstúpenie v nás zanechalo hlboké pocity  lebo bolo podané takou formou, ktorá striedala emócie, smiech, ale  aj slzy dojatia . Dielo bolo spracované so sprievodom pôsobivej  hudby. Mladý interpret odhalil svoje vnútro, ktoré bolo v určitom období jeho života zmietané s užívaním drog. Prežívali sme celé predstavenie spolu a ním a fandili, aby pochopil, že touto cestou to nepôjde. Uvedomil si, že kvôli droge stratil priateľku, aj úctu sám k sebe, skoro ho to stálo život.

Zašlo to tak ďaleko, že si chcel siahnuť na život. Zachránilo ho rodinné puto a krok za krokom skoncoval s drogou. Našiel si nových priateľov, ktorí mu ukázali iné hodnoty života.

Po vlastnej skúsenosti oľutoval dovtedajší život a varuje  ostatných nech si rozmyslia čo so svojim životom.  Interpret podal skvelý výkon a chytil za srdce hádam každého, kto sedel v publiku. Vystúpenie určite zanechalo stopy v nás všetkých…

Srdečná vďaka.

 

„ Včerajšie divadelné predstavenie sa mi veľmi páčilo, najviac tanec, na konci ten príbeh, o dievčatku, čo ho zrazilo, veľmi ma to dojalo, skoro som sa rozplakala. To bolo poučenie pre tých, ktorí sa „pohrávajú“ s drogami, aby sa neocitli v situácii, ktorú  on zažil na vlastnej koži.

Ďakujeme, veľa úspechov Vám prajeme.

 

„Predstavenie sa  mi  páčilo, bolo aj smutné, ale aj veselé. Aj som sa smiala,  aj zaplakala. Dúfam, že na naše pódium  ešte niekedy prídete.

 

„Teším sa z toho, že vlastne som mala možnosť a tú česť zúčastniť sa na „divadelnom predstavení“. Celé to bolo úžasné, smiešne, živé, smutné, úprimne povedané „vtiahlo ma to do deja“. Neskutočne inšpiratívny príklad človeka, bývalého „feťáka“, ktorý sa dostal do „normálu“. Ja osobne by som predstavenie odporúčala nielen rodičom tínedžerov, ale proste každému, lebo  celý dej bol veľmi jednoducho  a zrozumiteľne podaný. Prežívala som ho tak intenzívne, už dávno som niečo podobné nezažila. Plakala som ako malé dieťa…

Chvála pánu Bohu, že sú aj taký ľudia medzi nami, ktorí sa venujú tejto činnosti. Pevne verím, že ich ešte niekedy uvidím, spolu s mojou dcérou.

S úctou ďakuje Csilla.

 

Fotogaléria

< Späť na zoznam