Operný recitál v PN Hronovce

Keď sa nám telefonicky ohlásil známy operný spevák absolvent VŠMU Mgr.art. Roman Krško, nesmierne sme sa potešili. Hneď sme aj upresnili termín jeho vystúpenia v našej nemocnici.

A tak k nám  10.6.2017  zavítal spolu s klaviristkou Mgr. art. Janou Nagy-Juhász, ArtD.

Roman KRŠKO, spevák a hudobník, je nový objav na scéne operného neba. Publikum vie okamžite zaujať svojím sýtym a zvučným barytónom, ako aj výrazným profesionálnym vystupovaním a interpretačným šarmom.

Mohli sme sa započúvať do piesní širokého repertoáru od operných árií, sakrálnej hudby cez operetu, muzikály až po evergreen songs najmä slovenských, maďarských, talianskych a ruských skladateľov .

Je rodák zo Štúrova, kde aj absolvoval základné hudobné vzdelanie v odboroch husle a spev. V umeleckej dráhe profesionálneho štúdia spevu pokračoval na Konzervatóriu v Bratislave v triede Gurgena Ovsepiana. V tejto súvislosti treba zdôrazniť, že je spoluzakladateľom známeho a úspešného speváckeho zoskupenia „Ovsepianovci“. Od roku 2016 absolvoval  VŠMU v Bratislave, kde študoval  pod pedagogickým vedením svetoznámej sólistky SND Ľubici Rybárskej.

Napriek svojmu mladému veku koncertuje nielen na domácich scénach, ale je žiadaný aj v zahraničí, vystupoval vo viacerých krajinách – okrem domácej pôdy na Slovensku sa predstavil na pódiách v Maďarsku, Českej republike, Rumunsku a Taliansku.

Aj touto cestou by sme sa hlavne v mene pacientov chceli poďakovať účinkujúcim umelcom za krásny a nezabudnuteľný umelecký zážitok a prajeme im veľa, veľa úspechov  v ich pracovnom aj súkromnom živote.

„Nech Vám to dlho, dlho dobre spieva a hrá“.

S vďakou FRO.

 

Fotogaléria

< Späť na zoznam